نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

يكي از مهم ترين دغدغه هاي افرادي كه داراي اتومبيل هستند، كاهش مصرف سوخت مي باشد. براي اين كه خودروتان به طور استاندارد و حتي كم تر نياز به بنزين داشته باشد مي بايست چندين نكته را رعايت كنيد. حتما برخي از نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت را مي دانيد اما رعايت چندين مورد در كنار هم است كه نتيجه مطلوب و مورد نظر را حاصل مي كند.

نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

قبل از هر چيزي بهتر است بدانيد بسياري از شركت هاي سازنده خودرو در سدد ساخت ماشين هاي كم مصرف هستند كه البته موسسات اجاره خودرو نيز استقبال خوبي از آن ها كرده اند. اما آيا اين كار به تنهايي براي كاهش مصرف سوخت كافي است؟ در ادامه با ما همراه باشيد تا با نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت آشنا شويد.

رانندگي صحيح

شايد بسياري از شما عزيزان متوجه تاثير مستقيم و بسزاي نحوه رانندگي بر روي كاهش مصرف سوخت نباشيد. اولين عامل افزايش سوخت ماشين سرعت بالاي شما مي باشد اما اين تنها دليل به شمار نمي رود بلكه تعويض درست دنده در دور موتور مناسب است.

نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

با توجه به اين كه خودروهاي توليد داخلي شامل تمامي استانداردهاي روز دنيا نمي باشند پس بايد نكاتي را خود راننده رعايت كند. طبق نظريه ي كارشناسان زماني كه دور موتور به 3 هزار رسيد مي بايست دنده عوض كنيد.البته سرويس موتور ماشين، تعويض روغن و همچنين تعويض فيلتر بنزين نيز موارد موثر در كاهش مصرف بنزين است.

تنظيم زاويه چرخ ها و فرمان

شما مي‌توانيد با مراجعه به نمايندگي هاي مجاز، فرمان و زاويه چرخ ها را تنظيم كنيد. جالب است بدانيد اگر زاويه چرخ‌ها به‌درستي تنظيم نشده باشد، نه‌ تنها لاستيك بعد از مدتي ساييده شده و از بين مي رود، بلكه موتور خودرو بيش از حد معمول كار كرده و در نتيجه سوخت بيشتري نيز مصرف مي‌كند.

نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

نكات مهم:

براي جلوگيري از ترمزهاي سنگين و ناگهاني بهتر است فاصله استانداردتان را تا خودرو جلويي رعايت كنيد.زيرا روش صحيح رانندگي در جاده هاي درون شهري و برون شهري تا 25 درصد موجب كاهش مصرف سوخت مي شود.

به طور كلي تمامي وسايل اضافي مانند باربند كه باعث سنگين شدن خودرو مي شود را كنار بگذاريدشايد بسياري از شما در مورد مزيت هاي كروز كنترل هيچي ندانيد اما يكي از بهترين روش هاي كاهش مصرف سوخت استفاده از اين آپشن در ماشين محسوب مي شود زيرا شما نيازي به افزايش سرعت و ترمزهاي ناگهاني نداريد.

نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

بايد بدانيد مصرف بنزين در روزهاي سرد سال كمي بالا مي رود زيرا موتور باي روشن شدن و خوب كار كردن نياز به دماي مشخصي دارد.

استفاده از لاستيك هاي پهني كه بيشتر جنبه ي زيبايي دارد، باعث افزايش مصرف سوخت شما مي گردد.

نكات مهم براي كاهش مصرف سوخت

درجا كار كردن خودرو بيش از 2 يا 3 دقيقه موجب افزايش چشمگير مصرف بنزين مي شود پس براي راه افتادن تنها كافيست 20 تا 40 ثانيه خودرو خود را روشن نگه داريد سپس به آرامي شروع به حركت كنيد.

استفاده از بنزين سوپر كه كيفيت و اكتان بالايي دارد، هم به كاركرد صحيح موتور كمك مي كند و هم در كاهش مصرف سوخت تاثيرات مثبت و خوبي مي گذارد.

نوشته شده توسط مريم مختاري | ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |